Atklājumi.lv

e-žurnāls par zinātni, cilvēku un rītdienas tehnoloģijām

Šovinists Kruks, slēpjoties aiz "zinātnes" maskas, uzbrūk latviešu valodai

Krievvalodīgo un latviešvalodīgo šovinistu publiskie izlēcieni pret latviešu valodu sāk pārkāpt jebkādas robežas. Tāpēc vēlos arī atklajumi.lv lasītaju uzmanību vērst uz akadēmiķes Ainas Blinkenas rakstu (sk. šeit), kas kritiski aplūko S.Kruka nacistiski-komunistiskos izteikumus (sk. šeit) par viņaprāt nepieciešamo cīņu pret latviešu vērtībām - valodu un kultūru.

Nožēlojami, ka mūsu vidū atrodas tādi mankurti kā LTV žurnāliste Nagle un LR žurnālists Liniņš, kas aizstāv Kruka uzbrukumus latviešu tautas dzīvībai svarīgām vērtībām. Vēl nožēlojamāk, ka gan Kruks, gan aizstāvji, savu rīcību slēpj aiz akadēmiska un zinātnes brīvības maskas. Atcerēsimies, ka līdzīgā garā jau iepriekš ir izteicies cits "akadēmiķis" - L.Taivāns, kuram šķiet, ka Dainu skapi "jāizmet pa logu," bet latvieši, kas godā savas kultūras vērtības ir "čukči" (sk. šeit). Vienīgā, taču būtiskā atšķirība no Kruka - Taivāns savu viedokli necenšas nodēvēt par akadēmismu.

Tāpat uzskatu, ka profesors Jānis Valdmanis, kurš, pamatojoties uz augstāknorādīto publikāciju portālā apollo.lv, par Kruka izteikumiem uzrakstīja iesniegumu drošības policijā nav saucams par "stukaču," kā to dara daži latviski runājoši savas kultūras nīdēji. Atcerēsimies, ka "stukači" klauvēja pie okupācijas varas represīvo orgānu durvīm, kamēr Valdmanis vērsās par mūsu visu nodokļu naudu finansētā, neatkarīgas valsts iestādē, kurai jānovērš apdraudējumi Latvijas Republikas pastāvēšanai. Vai Valdmaņa nosodītāji paši nemeklē palīdzību policijā, kad saskaras ar esošiem vai iespējamiem likumpārkāpumiem?