Atklājumi.lv

e-žurnāls par zinātni, cilvēku un rītdienas tehnoloģijām

Eiropas dīvainā nāve: imigrācija, identitāte, islāms – politnekorekts, bet patiess stāsts par Rietumeiropas pašnāvību

“Eiropa šobrīd izdara pašnāvību. Vai vismaz to izlēmuši darīt tās politiskie vadītāji (…) lielākās daļas šobrīd dzīvojošo cilvēku mūža beigās Eiropa vairs nebūs Eiropa un eiropieši būs zaudējuši vienīgo vietu uz pasaules, ko tie var saukt par mājām,” – tā izdevniecības “Apvārsnis” izdotās britu rakstnieka un publicista Duglasa Marija grāmatas “Eiropas dīvainā nāve: imigrācija, identitāte, islāms” ievadā situāciju dramatiski raksturo autors.

Lasīt tālāk ...

Izdota Jāņa Karuša monogrāfija "Ģeoradara izmantošana purvu nogulumu pētījumos"

seralini gramataLU Akadēmiskajā apgādā izdota monogrāfija "Ģeoradara izmantošana purvu nogulumu pētījumos", kuras autors ir Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes pētnieks ģeoloģijā Jānis Karušs.

Lasīt tālāk ...

Ģenētiski modificēti organismi, kas maina pasauli

seralini gramataAlbertam Einšteinam kārtējo reizi ir izrādījusies taisnība, apgalvojot, ka «tauriņa spārnu vēziens vienā pasaules malā spēj izraisīt orkānu otrā» jeb ka nejaušības spēj ietekmēt pastāvošo lietu kārtību. Viena šāda nejaušība notika 1928. gadā, kad zinātnieks vārdā Freids Grifits eksperimentā nejauši ieguva pirmo ģenētiski modificēto organismu (ĢMO). Grāmatā «Ģenētiski modificēti organismi, kas maina pasauli» («Ces OGM qui changent le monde») Žils Ēriks Seralini (Gilles-Éric Séralini) apskata ĢMO visā to krāšņumā un postā, sniedzot detalizētu ieskatu ĢMO vēsturē, attīstībā un izplatībā, kā arī apraksta Freida Grifita nejaušības jau radītās un prognozējamās sekas.

Lasīt tālāk ...

Klajā nākusi Latvijas Universitātes profesora Viestura Meleča grāmata „Ekoloģija"

Ekologija_melecisLatvijas Universitātes (LU) Akadēmiskais apgāds laidis klajā grāmatu „Ekoloģija" studentiem, skolēniem, skolotājiem un citiem interesentiem. Grāmata domāta ne vien ekoloģijas speciālistiem, bet arī tiem, kas vienkārši vēlas izprast dabas sistēmu darbības un mijiedarbības principus. Grāmatas autors ir LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes profesors Viesturs Melecis.

Lasīt tālāk ...

Jauna latviešu grāmata par ūdriem

udritis_kukisApgāds "Divpadsmit" iepriecina visus dabas un grāmatmīļus ar jauno Velgas Vītolas grāmatu Ūdrītis Ķūķis.

Lasīt tālāk ...

Klajā nākusi Latvijas Universitātes pētnieču grāmata par Latvijas sūnām „Sūnu ceļvedis dabas pētniekiem”

mazsLatvijas universitātes (LU) Akadēmiskais apgāds laidis klajā grāmatu studentiem, skolēniem, skolotājiem un visiem dabas mīļotājiem „Sūnu ceļvedis dabas pētniekiem." Grāmata paredzēta tiem, kas vēlas iepazīt 100 Latvijā biežāk sastopamās sūnu sugas. Grāmatas autores ir LU Bioloģijas fakultātes sūnu pētnieces.

Lasīt tālāk ...

Nāk klajā primātu kārtas sugu nosaukumu saraksts latviešu valodā

primatiKaut gan Latvijā primāti nedzīvo un šie dzīvnieki mums atgādina tālas, eksotiskas zemes, tomēr vairāku nozaru speciālisti savā darbā pastāvīgi saskaras ar tēmām, kas saistītas ar Latvijas dabai neraksturīgiem dzīvniekiem un augiem. Daudziem no tiem nav nosaukumu latviešu valodā. Lasot tulkotu literatūru un dzirdot zinātniski nepareizus primātu nosaukumus filmās par dabu, bet jo sevišķi izkropļotā veidā – presē, rodas vēlēšanās veidot latviešu valodai atbilstošu un vārdu nozīmē korektu nosaukumu sistēmu. Pareizie nosaukumi latviešu valodā līdz ar žurnālistiem būs noderīgi arī vairāku citu nozaru speciālistiem, tai skaitā – muitniekiem.

Lasīt tālāk ...

Igauņi izdod Latvijas tauriņu katalogu

Igaunijas tauriņu pētnieku lepidopterologu biedrība laidusi klajā Latvijas tauriņu katalogu.

Lasīt tālāk ...

Ojārs Āboltiņš: No leduslaikmeta līdz globālajai sasilšanai

"No leduslaikmeta līdz globālajai sasilšanai" - šāds nosaukums ir jaunai grāmatai, kuras autors ir Dr. habil. geol. Ojārs Āboltiņš. Grāmata pavisam „svaiga" – tās prezentācija notika 4. februārī Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē LU 69. zinātniskās konferences laikā.

Lasīt tālāk ...