Atklājumi.lv

e-žurnāls par zinātni, cilvēku un rītdienas tehnoloģijām

Antibakteriālo līdzekļu aktīvā sastāvdaļa var samazināt pēcnācēju dzīves ilgumu

Jauns pētījums ar žurkām pierāda, ka mātēm, kuras grūtniecības un zīdīšanas laikā sevi pakļauj triklokarbāna - daudzu cilvēkiem paredzētu, antibakteriālu personīgās higiēnas līdzekļu sastāvā esošas vielas - ietekmei, samazinās pēcnācēju mūža ilgums.

Pētījuma vadošā autore, Tenesijas universitātes Noksvillā (ASV) Sabiedrības veselības departamenta pētniece Rebeka Kenedija, ASV Endokrinologu apvienības 95. gadskārtējā sapulcē, stāstot par darba rezultātiem, teica, ka triklokarbāna plašās izplatības dēļ - tas sastopams ziepēs, dušas gelos, mazgāšanas līdzekļos, u.c., pastāv iespēja, ka tā iedarbībai ir pakļauta plaša sabiedrības daļa.

"Mūsu pētījums sniedz liecības par triklokarbāna iespējamo nelabvēlīgo ietekmi dzīves agrīnajā posmā, īpaši laktācijas perioda laikā," Kenedija norādīja. "Rezultāti, vismaz atbilstoši mūsu dzīvnieku modelim, ļauj secināt, ka [ar krūti barojošās] mātes, kas ilgtermiņā lieto šo vielu, var nelabvēlīgi ietekmēt bērna agrīno attīstību."

Lai varētu lasīt visu rakstu, nepieciešams abonēt pieeju apgāda "Apvārsnis" digitālajiem žurnāliem. Vairāk par abonēšanas iespējām ŠEIT

Esošo abonentu autorizācija