Atklājumi.lv

e-žurnāls par zinātni, cilvēku un rītdienas tehnoloģijām

Sezonālās gripas vakcīnas palielina uzņēmību pret cūku gripas H1N1 vīrusu

Četri, Kanādā veikti pētījumi liecina, ka cilvēki, kas iepriekš saņēmuši sezonālās gripas vakcīnas ir uzņēmīgāki pret jauno cūku gripas H1N1 vīrusu, ziņo šīs valsts sabiedriskās raidorganizācijas ziņu dienests.

Lai gan iegūtie rezultāti, kamēr tos nav atzinuši starptautiski recenzenti un tie nav pārbaudīti ar kontrolpētījumiem citās valstīs, vēl pagaidām tiek uzskatīti par pieņēmumu, Kanādas oficiālie veselības aizsardzības pārstāvji šos datus uzņēmuši ar lielu nopietnību un atzīst, ka īsti nezin, kā reaģēt. (Sk. arī iepriekš atklajumi.lv publicētu rakstu "Pētījums: pretgripas vakcīnu saņēmušiem bērniem trīs reižu lielāks risks nonākt slimnīcā") "Mēs nezinām, kā šī gada sezonālās gripas pote mijiedarbosies ar pandēmijas vakcīnu," saka Ontario provinces Infekciju slimību kontroles un novēršanas departamenta direktors dr. Maikls Gerdams.

Šobrīd Kanādas veselības aizsardzības sistēmas ierēdņi lielākoties uzskata, ka būtu nepieciešams atlikt sezonālās gripas vakcināciju, galveno uzmanību pievēršot "cūku gripas" vakcinācijas kampaņai. Tikmēr neatkarīgie veselības eksperti norāda uz acīmredzamo gripas vakcīnu negatīvo ietekmi uz imūnsistēmu, uzsverot, ka arī H1N1 vakcīna drīzāk veicinās pandēmijas izplatīšanos nekā to ierobežos. Tā vietā, lai vakcinētos ar apšaubāma satura (H1N1 vakcīnu saturā ir toksiskas vielas un potenciāli patogēnisks biomateriāls) un nezināmas iedarbības (pašu farmaceitisko megakorporāciju veiktie savu produktu testi nereti izrādījušies viltoti) vakcīnām viņi iesaka aizsargāties pret saslimšanu ar regulāru D vitamīna un citu imūnsistēmu stiprinošu dabīgu līdzekļu uzņemšanu.

Attēls: Flickr CC.

Avots:

www.cbc.ca

Lasīt vairāk par gripas vakcīnam.

© Atklajumi.lv. Pārpublicēt atļauts tikai ievērojot ŠOS NOTEIKUMUS.