Atklājumi.lv

e-žurnāls par zinātni, cilvēku un rītdienas tehnoloģijām

Probiotiķi aizsargā pret gripu

Žurnālā Postgraduate Medicine publicēti klīniska pētījuma rezultāti, kas kārtējo reizi apliecina - ar dabiskiem līdzekļiem iespējams veiksmīgi cīnīties pret gripu. Zinātnieki atklājuši īpašu probiotiķu, gremošanas traktā dzīvojošu labvēlīgo mikroorganismu, celmu, kas ievērojami palielina cilvēka imūnsistēmas atbildes reakciju pret adenovīrusu un atsevišķu A tipa gripas vīrusu. Kā zināms, arī šobrīd pandēmijas draudus izraisījušais "cūku gripas" vīruss ir tieši A tipa variācija.

Probiotiķu loma gremošanas traucējumu ārstēšanā mediķiem bija zināma jau sen, taču viedokļi par šo baktēriju ietekmi cīņā pret respiratorām (elpošanas ceļu) infekcijām cilvēkiem dalījās. Tagad skeptiķiem vajadzēs savas domas mainīt, jo medicīnas doktores Miras Barones veiktais pētījums pierādīja, ka, regulāri uzņemts, probiotiskās baktērijas celms Bacillus coagulans GBI-30, PTA-6086 (Komerciāli tirgots kā pārtikas piedeva GanedenBC30) pastiprina imūnsistēmas pretsparu noteiktam A tipa gripas vīrusam.

Pētījumā piedalījās 10 brīvprātīgie, kuriem vienu mēnesi tika dotas Bacillus coagulans devas. Dalībnieku asins paraugi pēc baktēriju kursa saņemšanas tika pakļauti infekcijai ar adenovīrusu un diviem A tipa gripas vīrusu celmiem. Izmērot imūnsistēmas aktivitātes (T šūnu veidošanās) marķiera TNF-alfa molekulu līmeni asinīs un to salīdzinot ar Bacillus coagulans kursu uzsākot noteikto bāzes līmeni noskaidrojās, ka šis rādītājs palielinājies par 250% atbildot uz adenovīrusu un par 1709% imūnsistēmai reaģējot uz A tipa gripas Teksasas celmu. Tomēr, attiecībā pret citu, eksperimentā izmantotu A tipa celmu (Jaunkaledonija) nekāds zīmīgs TNF alfa līmeņa pieaugums netika konstatēts. Tā kā pētījums uzsākts pirms cūku gripas vīrusa celma parādīšanās, Bacillus coagulans iedarbība attiecībā pret to nav zināma.

Barone secina, ka Bacillus coagulans, ņemot vērā tā spējas izdzīvot gan 30 minūtes atrodoties 85C karstumā, gan kuņģa skābē, kur iet bojā daudzas citas, līdzīgas baktērijas ir ideāls komerciālais probiotiķis, kurš, līdztekus jau zināmajām ārstnieciskajām īpašībām var tikt izmantots kā imūnsistēmu stiprinošs līdzeklis, kas veseliem cilvēkiem palīdz profilaktiski aizsargāties pret virkni caur elpošanas traktu organismā iekļūstošām infekcijām.

Avots:

postgradmed.com

© Atklajumi.lv. Pārpublicēt atļauts tikai ievērojot ŠOS NOTEIKUMUS.