Atklājumi.lv

e-žurnāls par zinātni, cilvēku un rītdienas tehnoloģijām

Latvijā veikta pirmā operācija, izmantojot jauna veida mugurkaula implantu

Vakardien Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā tika veikta pirmā operācija ar jauna īpaša veida mugurkaula implantu ievietošanu pacientam ar ilgstošām muguras sāpēm, raksta portāls nra.lv.

Pacients cieta no 2. līmeņa disku trūces, bet paraugdemonstrējumu jauna tipa mugurkaula implantu izmantošanā sniedza viesķirurgs no Izraēlas Iļja Pekarskis kopā ar Stradiņa slimnīcas mugurkaula ķirurgu Viktoru Vestermani. Operāciju zālē notiekošais tika translēts konferenču zālē, kur bija pulcējušies ķirurgi no visas Latvijas.

Kā skaidro speciālisti, šī operācija ļaus saglabāt pacientam iespējas kustēties un novērsīs pastāvīgās sāpes.
Mugurkaula saslimšana, iedzimtas deformācijas un pat šķietami vieglas traumas cilvēkam rada sāpes, var novest pie kustību traucējumiem un pat paralīzes, kas ietekmē viņa darbspējas uz ilgu laiku. Smagākajos gadījumos var palīdzēt dažādas operācijas, tostarp arī implantu ievietošana, kas nostiprina mugurkaula muskulatūru, tiek atjaunotas kustības, novērstas sāpes, kas ļauj saglabāt normālu kvalitatīvu dzīvi.

Praktisko semināru organizēja Latvijas Mugurkaulāja ķirurgu biedrība ar Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas vadības atbalstu.

© Atklajumi.lv. Pārpublicēt atļauts tikai ievērojot ŠOS NOTEIKUMUS.