Atklājumi.lv

e-žurnāls par zinātni, cilvēku un rītdienas tehnoloģijām

Japāņi uzlabojuši cilvēkam neuzvaramā 'akmens, šķēres, papīrītis' robota ātrdarbību

Tokijas universitātes Išikavas Oku laboratorija uzlabojusi pagājušajā gadā uzbūvēto robotu, kas, sacensībā ar cilvēku, nekad nezaudē, spēlējot "akmens, šķēres, papīrītis". Ja iepriekš robots savus pirkstus uzvarošajā kombinācijā novietoja "veselas" 20 milisekundes pēc cilvēka kustības beigām, tad tagad tas šo uzdevumu paveic ātrāk.

Robota darbības princips ir cilvēka stratēģijas apsteidzoša atklāšana. Tas tiek izdarīts izmantojot ātrdarbīgu videokameru, kura ar milisekundes precizitāti nosaka, kādā pozīcijā cilvēks nolēmis savus pirkstus novietot. Cilvēks kustību vēl nav pabeidzis, taču robots, kuram tagad ir uzlabota datu apstrādes programmatūra, jau zin, kāda ir izvēle un, līdz oponenta kustība noslēdzas, paspēj ar savu ātrdarbīgo mehānisko roku izveidot uzvarai nepieciešamo kombināciju.

Japāņu inženieri, kā teikts viņu paziņojumā presei, savu projektu attīsta, domājot par cilvēka un robota reālā laika sadarbību, piemēram, glābšanas darbos, kosmosa apgūšanā, slimnieku aprūpē, utml. Tomēr vienlaikus nevar neredzēt šīs robotrokas līdzību ar zinātniskās fantastikas filmā "Terminators" redzēto mehānisko ekstremitāti, kura, ja atceramies sižetu, bija viens no sākotnējiem tehnoloģiskās attīstības soļiem, kas vēlāk noveda pie mašīnu sacelšanās un kara pret cilvēkiem. Aizvietojam spēli "akmens, šķēres, papīrītis" ar kaujas robotam pievienota šaujamieroča vadību un rezultātus varam viegli iedomāties...

VIDEO: Robotroka darbībā

Attēls: Publicitātes foto.

Avots:

bbc.co.uk

Etiķetes:{tortags,898,1}

Brīvpieejas materiāls. Pārpublicēt atļauts tikai ievērojot ŠOS NOTEIKUMUS.