Atklājumi.lv

e-žurnāls par zinātni, cilvēku un rītdienas tehnoloģijām

Japāņu robots "Asimo" spēj saprast domas

Cilvēkam līdzīgie roboti iemācījušies saprast domas, ziņo AP. Atbilstošu tehnoloģiju izstrādājusi kompānija „Honda Motor" un tā ir paredzēta izmantošanai kopā ar robotu „Asimo". „Honda Motor" inženieri radījuši speciālu ķiveri, kura reaģē uz izmaiņām galvas smadzeņu aktivitātēs un uz šīs analīzes bāzes var noteikt, par ko domā cilvēks. Pēc tam atbilstošais signāls tiek nodots robotam, izmantojot bezvadu sakarus.

Tiesa, pagaidām šī tehnoloģija ir ļoti nepilnīga. Ja cilvēks nekoncentrēsies, tad sistēma var neatpazīt viņa domu un robots, attiecīgi, nesaņems nekādus norādījumus. Bez tam, lai domu nolasīšanas sistēma darbotos, tai nepieciešamas divas līdz trīs stundas laika, lai piemērotos konkrētam cilvēkam.

Pašlaik „Honda Motor" tehnoloģija ļauj robotam „Asimo" saprast, kad cilvēks domā par kustībām ar rokām, skriešanu vai ēšanu. Lai robots apstrādātu signālu un atbilstoši reaģētu, nepieciešamas vairākas sekundes.

Kompānija „Honda Motors" strādā pie cilvēkam līdzīga robota izveides kopš 1986. gada. Pirmais „Asimo" tika demonstrēts publikai 2000.gadā. Robota augums ir 130 centimetri, bet svars - 54 kilogrami. „ Asimo" 2008. gada vasarā „iemācījās" saprast vairāku cilvēku vienlaicīgu runāšanu, tāpat 2008. gada maijā „Asimo" uzstājās simfoniska orķestra diriģenta lomā.

Avots:

www.2v.lv

© Atklajumi.lv. Pārpublicēt atļauts tikai ievērojot ŠOS NOTEIKUMUS.