Atklājumi.lv

e-žurnāls par zinātni, cilvēku un rītdienas tehnoloģijām

Trolliāda: Kaspersky Lab piespiedis bēgt no kaujas lauka vēl vienu patentu trolli

Kaspersky Lab otro reizi pēc kārtas ir guvis bezierunu uzvaru pār patentu trolli un kļuvis par vienīgo uzņēmumu no atbildētāju grupas, kurš nepiekrita maksāt par pretenzijas noregulēšanu un patentu licencēm, par kuru nepārkāpšanu ir pilnīgi pārliecināts. Pēc 1,5 gadus ilgas tiesiskas konfrontācijas Amerikas uzņēmums Lodsys, kas pieprasīja no Kaspersky Lab 25 miljonus dolāru lielu kompensāciju par savu patentu tiesību pārkāpumiem, ir atsaucis prasību bez tiesībām iesniegt atkārtotu pretenziju. Interesanti, ka gandrīz visi citi IT uzņēmumi, bet šajā tiesas procesā piedalījās vairāk nekā 50 šādu uzņēmumu, piekrita piekāpties un apmierināt uzņēmuma troļļa patentu pretenzijas.

Lodsys prasība pret Kaspersky Lab tika nodota Teksasas štata tiesai pagājušā gada maijā: apvienotās prasības ietvaros Lodsys apsūdzēja 55 programmatūras ražotājus savu patentu tiesību pārkāpumos. Kopumā šajā jautājumā Lodsys iesniedza prasības pret 119 uzņēmumiem, dažu lietu tiesvedība joprojām turpinās. Pretenzijas pret Kaspersky Lab bija saistītas ar diviem patentiem, kas cita starpā apraksta komerclicences iegādes un pagarināšanas tehnoloģijas, kā arī preču uzlabošanu, īstenojot atgriezeniskās saites ar izstrādātājiem tehnoloģiju. Tādējādi prasība skāra tehnoloģiju In-Product-Purchasing, kā arī Kaspersky Lab izstrādājumu lietotāju atbalsta tīmekļa vietni Amerikā.

Kaspersky Lab intelektuālā īpašuma aizsardzības speciālisti izanalizēja patentus, kuru tiesību pārkāpšanā apsūdzēja uzņēmums Lodsys, kā arī milzīgu daudzumu dokumentu, ko trollis bija sagatavojis tiesai, un nonāca pie secinājuma, ka uzņēmuma preces un pakalpojumi nekādā veidā nevar pārkāpt tiesības uz 1992. gadā patentētajām sistēmām un metodēm. Kaspersky Lab iesniedza tiesā visus argumentus savas nostājas pamatošanai, tomēr līdz oficiālai izskatīšanai tiesā lieta nenonāca, jo pirms tiesas sēdes ar zvērināto piedalīšanos Lodsys, izvērtējot visus «par» un «pret», atsauca savu prasību bez iespējas nākotnē vēlreiz iesniegt līdzīgu prasību pret Kaspersky Lab.

«Patentu troļļi ārkārtīgi bremzē komercdarbības attīstību ASV, īpaši IT uzņēmumiem. Miljoniem dolāru, ko varēja izlietot attīstībai, aiziet nepamatotu pretenziju apmaksai. Mūsu uzvara pierāda, ka ar neliešiem var un vajag cīnīties. Gribas ticēt, ka mūsu sasniegumi cīņā ar patentu troļļiem iedvesmos citus izstrādātājus,» sacīja Kaspersky Lab ģenerāldirektors Jevgeņijs Kasperskis.

Vairāk par uzvaru pār trolli Lodsys var uzzināt no Jevgeņija Kasperska emuāriem šeit.

Papildu informācija
www.kaspersky.lv

Mob. tālr. +371 26146040, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., Irīna Borovaja, Kaspersky Lab sabiedriskās saskarsmes konsultante Latvijā

Attēls: blogspot.com

Brīvpieejas materiāls. Pārpublicēt atļauts tikai ievērojot ŠOS NOTEIKUMUS.