Atklājumi.lv

e-žurnāls par zinātni, cilvēku un rītdienas tehnoloģijām

Amazon.com laiž klajā jaunu e-grāmatu lasītāju Kindle-2

9. februārī interneta megaveikalu kompānijas Amazon pārstāvji Ņujorkas Morgana bibliotēkā bija sarīkojuši preses konferenci, kurā klātesošos iepazīstināja ar elektroniskās grāmatu lasīšanas iekārtas Kindle jauno modeli.

Ap 300 gramiem smagā Kindle 2 ir nedaudz mazāka nekā tās priekštece, biezumā nesasniedzot centimetru. Iekārtai par 20% paātrināts "lapaspušu" pāršķiršanas laiks un uzlabota e-ink tehnoloģija, kas nodrošina attēla parādīšanu. Iepriekšējo četru pelēkās krāsas toņu vietā tagad atbalstīti jau sešpadsmit un skatīšanās uz ekrānu acīm ir tikpat viegla, kā lūkošanās uz apdrukātu papīra lapu.

Ja Kindle 1 varēja saglabāt pāris simtu elektronisko grāmatu, tad jaunā modeļa atmiņā var ievietot pat 1500 virtuālo izdevumu. Ierīces akumulators lādējams caur USB pieslēgumvietu un pēc 4 stundu lādēšanas to var lietot vairākas dienas.

Ievērojamākais Kindle 2 ierīces jauninājums ir lasīšana balsī. Nospiežot vienu pogu var iedarbināt Nuance izstrādāto programmu, kas skaļi lasīs priekšā jūsu izvēlēto tekstu. Pēc prezentācijā klāt bijušo žurnālistu teiktā, izstrādātājiem esot izdevies panākt, lai mašīnas izrunātie vārdi skanētu skaidri un noteikti.

Kindle īpašniekiem ASV teritorijā pieejams bezmaksas interneta savienojums ar amazon.com veikalu, kurā tie var izvēlēties kādu no 230 000 šobrīd pieejamajiem izdevumiem. Pēc Džefa Bezo, viena no kompānijas īpašniekiem teiktā, digitalizēšanai vispirms tiekot izvēlētās pašas populārākās grāmatas. Tā, piemēram, lejupielādēšanai Kindle var izvēlēties 103 no 110 New York Times dižpārdokļu sarakstā iekļautajām grāmatām.

Kindle ir iebūvēta The New Oxford American Dictionary ar 250 000 šķirkļu, uz to var pārsūtīt jebkurus .pdf dokumentus, pārlūkot internetu, lejupielādēt audiogrāmatas, lasīt jaunākās avīzes, žurnālus, veidot savas grāmatzīmes un darīt virkni citu lietu, kas šo 359$ vērto mobīlo un ergonomisko ierīci padara par iekārojamu tehnoloģisko jauninājumu visiem, kas draugos ar grāmatām un lasīšanu.

Kā atzīmē technologyreview.com, Kindle 2 iezīmē būtisku amazon.com pavērsienu pretī pārejai uz digitālo izdevumu pārdošanu iespiesto sējumu vietā. Jau šobrīd Kindle grāmatas sastāda 10% no amazon.com veikalos pārdoto vienību kopējā skaita. Ne velti amazon.com savā mājas lapā uzstādījusi mērķi digitalizēt un piedāvāt lasītajiem iegādāties visas uz pasaules jebkad izdotās grāmatas.

Saprotams, ka šajā vēlmē Amazon nav vienīgie un tai paredzama smaga konkurences cīņa ar citu interneta komercijas milzi Google, kura pirms nedēļas paziņoja, ka ir pārveidojusi lasīšanai uz iPhone un Android viedtālruņiem savos serveros noglabātās 1,5 miljonus elektronisko grāmatu. Atšķirībā no Amazon, Google šobrīd piedāvā lielākoties publiskajā lietošanā autoru nodotās grāmatas un tos izdevumus, uz kuriem vairs neattiecas autortiesību likums. Tomēr Google Book Search menedžeris Frances Haugen jau paziņojis, ka kompānijai ir nodomi strādāt arī ar jaunām grāmatām.

Tirgus analītiķi uzskata, ka jauno ierīču un tehnoloģiju laišana klajā liecina, ka e-grāmatu tirgum tuvākajā laikā paredzama attīstība un, jo zemāk nokritīsies lasīšanas iekārtu cena, jo ātrāks paredzams pārdošanas pieaugums.

Avots:

http://www.amazon.com