Atklājumi.lv

e-žurnāls par zinātni, cilvēku un rītdienas tehnoloģijām

NASA plāno sūtīt izpētes aparātu flotili uz Venēru

NASA sāk gatavoties plašai Venēras misijai, kuras ietvaros laikā no 2020. g. līdz 2025. g. uz šo planētu varētu nosūtīt veselu izpētes aparātu flotili.

Plānots, ka 3 līdz 4 miljardu dolāru vērtajā misijā dosies divi Venēras augstākajos atmosfēras slāņos peldoši baloni, divas īslaicīgi darbojošās virsmas zondes un viens orbitālais modulis. Līdz Venērai izpētes ierīces aizgādās divas Atlas V tipa raķetes.

Venēras ekspedīcija būtu nākošais lielais NASA projekts pēc Jupitera un tā mēnešu izpētes programmas, kura varētu sākties 2020. gadā.

Tuvāka informācija par Venēras misijas iespējamajiem uzdevumiem būs pieejama aprīlī, kad grupa zinātnieku un inženieru nāks klajā ar atbilstoša pētījuma rezultātiem.

Venēra izraisa īpašu zinātnieku interesi, jo izmēru un attāluma no Saules ziņā tā ir Zemei vislīdzīgākā planēta, taču tā vietā, lai kļūtu par mājvietu dzīvībai, Venēra ir pārvērtusies par neviesmīlīgu, sērskābes lietu apskalotu pasauli ar virsmas temperatūru, kas sasniedz 450 grādu pēc Celsija skalas.

"Mēs tik maz zinām par Venēru, ka mums patiešām vajadzīga visa šī armāda," teica viens no grupas vadītājiem Marks Balloks no Dienvidrietumu Izpētes institūta Boulderā, Kolorādo.

© Atklajumi.lv. Pārpublicēt atļauts tikai ievērojot ŠOS NOTEIKUMUS.