Atklājumi.lv

e-žurnāls par zinātni, cilvēku un rītdienas tehnoloģijām

Serbiete redz pasauli kājām gaisā

Bojanai Danilovičai, 28 gadus vecai serbu pašvaldības darbiniecei pasaule burtiski ir apgriezusies kājām gaisā - par telpiskās orientācijas parādību dēvētu smadzeņu traucējumu dēļ viņa visu redz otrādāk.

Kā noskaidrojuši Hārvarda universitātes (ASV) eksperti, Bojanas acis visu redz tāpat kā pārējiem cilvēkiem, taču smadzeņu garozas vizuālās informācijas apstrādes reģionā ienākošais signāls tiek apgriezts otrādāk. Traucējumu iemesls, stāsta jaunā sieviete, neirologiem nav skaidrs. Tie viņai varējuši tikai pateikt, kurā smadzeņu apgabalā notiek attēla apgriešana. Līdz šim literatūrā esot bijuši minēti gadījumi, kad cilvēki lasa vai raksta otrādāk, taču par tādu stāvokli kā Bojanai, zinātnieki vēl nebija dzirdējuši.

Lai skatītos televīziju vai strādātu ar datoru, Bojanai šīs ierīces jāapgriež otrādāk. Ģimenes viesistabā viņai stāvot divi televizori - viens, kas ir apgriezts otrādāk priekš viņas un otrs, normālā stāvoklī, priekš pārējiem ģimenes locekļiem. To pašu viņa dara ar avīzēm, žurnāliem un grāmatām. Šāds stāvoklis Danilovičai esot kopš dzimšanas. "Es tāda esmu piedzimusi," viņa saka, "tas vienkārši ir veids, kādā es redzu pasauli."

Atbilstoši serbu mājas lapā blic.rs publicētai informācijai, neirologi noteikuši, ka, neskaitot telpiskās orientācijas problēmas, Bojana ir psihiski vesela un viņas inteliģences līmenis ir augstāks par vidējo.

Attēls: publicitātes foto.

Avots:

ibtimes.co.uk

Etiķetes:{tortags,842,1}

Brīvpieejas materiāls. Pārpublicēt atļauts tikai ievērojot ŠOS NOTEIKUMUS.