Atklājumi.lv

e-žurnāls par zinātni, cilvēku un rītdienas tehnoloģijām

ASV izstrādāta eksperimentālā metode liekā svara ārstēšanai ar smadzeņu elektrostimulāciju

Klīnisko izmēģinājumu ietvaros pētnieki no ASV Rietumvirdžīnijas universitātes implantējuši elektrodus 60 gadus vecas sievietes smadzenēs, lai ārstētu aptaukošanos ar smadzeņu elektrostimulācijas palīdzību. 

Kerola Ro (Carol Roe) izlēma piedalīties klīniskajos izmēģinājumos pēc tam, kad parastās ārstēšanas metodes, ieskaitot diētas un kuņģa samazināšanas operāciju, nepalīdzēja sasniegt vēlamo ķermeņa masu. Pirms elektrodu ieaudzēšanas 157,5 centimetrus garā sieviete svēra 104 kilogrami, bet viņas personiskais „rekords” bija 222 kilogrami.

Eksperimentālās metodes būtība ir tāda, ka ar mikroelektrodiem pievadītu impulsu palīdzību pastāvīgi tiek stimulētas par bada un sāta sajūtām atbildīgās smadzeņu struktūras. Pateicoties tam, cilvēks jūtas paēdis arī bez pārtikas uzņemšanas, kā rezultātā zaudē svaru. Impulsu ģeneratori, kas savienoti ar elektrodiem, tika iedzīvināti zem ādas krūšu kurvja rajonā.

Trīs stundu ilgā elektrodu un impulsu ģeneratoru iedzīvināšanas operācija tika veikta vietējā narkozē. Impulsu spēks tiek pakāpeniski palielināts un, neskatoties uz to, ka Ro vēl nav sasniegusi ieplānoto svaru, pirmās ārstēšanās nedēļas laikā sievietes svars samazinājās par 1,4 kilogramiem.

Avots:
http://www.2v.lv

Brīvpieejas materiāls. Pārpublicēt atļauts tikai ievērojot ŠOS NOTEIKUMUS.