Atklājumi.lv

e-žurnāls par zinātni, cilvēku un rītdienas tehnoloģijām

Fotoizstāde “Sievietēm zinātnē” no 3. līdz 12. jūlijam būs apskatāma Rīdzenes ielā

1998. gadā dibinātā L’Oreal - UNESCO partnerības programma “Sievietēm zinātnē” tika izveidota, lai atbalstītu sieviešu līdzdalību pētniecībā un veicinātu viņu panākumus dažādās zinātnes nozarēs. Programmas ietvaros tiek apbalvotas zinātnieces, kuru izcilie sasniegumi ir veicinājuši zinātnes progresu, devuši lielu ieguldījumu sabiedrībā, kā arī tiek sniegts atbalsts daudzsološām, jaunām sievietēm, kuras daudz darījušas savas zinātnes disciplīnas attīstībai.

 

2017. gadā L’Oreal Baltic stipendija “Sievietēm zinātnē” tika piešķirta piecām talantīgām zinātniecēm no Baltijas valstīm. To saņēma Renāte Ranka, Jekaterīna Ivanova un Marina Sokolova no Latvijas, kā arī Lietuvas zinātniece Urte Neniskīte un Els Heinsalu no Igaunijas. Pavisam 13 gadu laikā stipendiju saņēmušas jau 41 zinātnieces. Stipendijas Baltijas valstīs tiek piešķirtas zinātniecēm, kas darbojas dzīvību, vides zinātnes, fizikas un inženierzinātņu jomās.

Atzīmējot stipendijas “Sievietēm zinātnē” izveidi Baltijas valstīs, sagatavota ceļojošā foto izstāde, kas iepazīstina ar piecām ievērojamām zinātniecēm, kuras 2017. gadā ir saņēmušas stipendiju “Sievietēm zinātnē”. Izstāde ir stāsts par viņu pētījumiem un sasniegtajiem rezultātiem, radošumu un inteliģenci. Šīs jaunās zinātnieces ir apliecinājums, ka ir iespējams veidot veiksmīgu un aizraujošu karjeru zinātnes jomā, apvienojot to ar attīstību un izaugsmi personīgajā dzīvē. Fotoizstāde līdz 12. jūlijam būs apskatāma tirdzniecības centra “Galerija Centrs” Rīdzenes ielā.

L’Oreal Baltic stipendija “Sievietēm zinātnē” tiek īstenota sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Latvijas Zinātņu Akadēmiju, UNESCO Igaunijas Nacionālo komisiju, Igaunijas Zinātņu akadēmiju, UNESCO Lietuvas Nacionālo komisiju un Lietuvas Zinātņu akadēmiju.

Portretu autori: Iveta Vaivode un Jānis Deinats.
Adrese: Audēju iela 16, Centra rajons, Rīga


Informāciju sagatavoja:
Aija Miglāne
L'Oréal Baltic
Tel.: 24330016
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Brīvpieejas materiāls. Pārpublicēt atļauts tikai ievērojot ŠOS NOTEIKUMUS.