Atklājumi.lv

e-žurnāls par zinātni, cilvēku un rītdienas tehnoloģijām

Gripa

Atklāts, kādēļ pretgripas vakcīnas nav efektīvas

Kādēļ pretgripas vakcīnas nav efektīvas? Jaunā pētījumā Skripsa Pētniecības institūta (The Scripps Research Institute) (ASV) zinātnieki noskaidrojuši, ka zemā pretgripas vakcīnu efektivitāte varētu būt saistīta ar mutācijām, kas rodas vīrusu audzēšanas laikā. Pētījuma rezultāti publicēti žurnālā “PLOS Pathogens”. 

Lasīt tālāk ...

Antioksidanti novērš gripas komplikācijas plaušās!

Laikā, kad visā pasaulē pieaug ar H1N1 "cūku" gripu saistītā ažiotāža un farmaceitisko megakorporāciju kontos ieripo simtiem miljonu dolāru, ko tām par toksiskām un ļoti iespējams arī patogēnām vielām pildītām, atbilstoši vispārpieņemtiem standartiem nepārbaudītām vakcīnām samaksā dažādu valstu valdības, pētnieki no Alabamas universitātes Birmingemā (ASV) paziņojuši, ka tiem izdevies noskaidrot, kā novērst gripas vīrusa izraisītos plaušu iekaisumus, kas ir visbiežākie nāves cēloņi saistībā ar šo saslimšanu.

Lasīt tālāk ...

Vai gripas vakcīna ir nekaitīga?

Gripa, protams, ir nopietna infekcijas slimība, ar kuru saslimt nevēlas neviens. Taču vai vakcinācija ir labākais veids, kā no tās izvairīties?

Lasīt tālāk ...

Arsēna piesārņojums palielina uzņēmību pret cūku gripu

ASV Jūras bioloģijas laboratorijas zinātnieki atklājuši, ka zema līmeņa arsēna koncentrācija, kāda nereti sastopama dzeramajā ūdenī ievērojami samazina imūnsistēmas spējas neitralizēt organismā iekļuvušo A tipa gripas (H1N1) vīrusu. Par pētījuma rezultātiem zinātnieki publicējuši rakstu žurnālā Environmental Health Perspectives.

Lasīt tālāk ...