Enerģijas uzglabāšana
Izstrādāts jauns, daudzsološs uzlādējamo bateriju prototips
- Detaļas
- Publicēts Otrdiena, 22 Decembris 2015 02:00
- Autors Agnese Reķe
Pēc divu gadu ilga darba franču pētniekiem izdevies izgatavot pirmās pārlādējamās nātrija jonu baterijas ar komerciālās ražošanas potenciālu. Jaunā prototipa akumulatoru bateriju galvenā priekšrocība ir tāda, ka nātrijs ir daudz plašāk pieejams un lētāks elements, nekā litijs. Pārlādējamo nātrija bateriju efektivitāte līdzšinējos testos izrādījusies ļoti līdzīga kā litija akumulatoru rādītājiem, un jaunais atklājums jau ir piesaistījis ražotāju interesi.
Nākotnes baterijas ir klāt – 70% uzlāde 2 minūšu laikā un līdz pat 10 reizēm garāks dzīves ilgums
- Detaļas
- Publicēts Pirmdiena, 20 Oktobris 2014 02:00
- Autors Agnese Reķe
Izstrādātas jaunas litija jonu baterijas, kuras kalpos 10 reizes ilgāk nekā šobrīd pieejamās baterijas, turklāt to uzlādi varēs veikt neiedomājami īsā laika sprīdī.
Jauns, drošāks un energoefektīvāks risinājums ūdeņraža glabāšanai
- Detaļas
- Publicēts Otrdiena, 01 Februāris 2011 00:00
- Autors Aliens.lv
Ļoti iespējams, ka ūdeņraža degviela tuvākajās desmitgadēs kļūs par vienu no nozīmīgākajiem enerģijas avotiem pasaulē. Taču vai un cik ātri notiks masveidā ražotu transporta līdzekļa pāreja uz ūdeņraža degvielu, atkarīgs no šīs gāzes ieguves un uzglabāšanas/izmantošanas tehnoloģiju efektivitātes, drošības un, protams, cenas. Šajā jomā ir virkne izstrādes stadijā esošu projektu, kurus finansē gan dažādu valstu zinātniskās izpētes institūcijas, gan privātie uzņēmumi un korporācijas. Nesen par saviem sasniegumiem ūdeņraža uzglabāšanas sistēmu izstrādē paziņoja Anglijas uzņēmums Cella Energy.
Vīrusu akumulators darbinās automašīnas
- Detaļas
- Publicēts Svētdiena, 09 Augusts 2009 00:00
- Autors Atklajumi.lv
Jaunākais sasniegums akumulatoru bateriju tehnoloģiju pilnveidošanā ir vīrusu un nanotehnoloģiju kombinācijas izmantošana. Masačūsetas Tehnoloģiju institūta pētnieki konstruējuši litija jonu bateriju, kas visādi citādi neatšķiras no miljoniem citu, dažādās ierīcēs izmantotu šī tipa strāvas avotu, izņemot ar to, ka tās negatīvi lādētais anods un pozitīvi lādētais katods izgatavoti ar ģenētiski modificētu vīrusu palīdzību. Izmantotie vīrusi ir bakteriofāgi, kas inficē baktērijas, bet cilvēkiem nav kaitīgi.
Izstrādāti jauni, līdz 10 reizēm efektīvāki nanoakumulatori
- Detaļas
- Publicēts Otrdiena, 24 Marts 2009 00:00
- Autors Atklajumi.lv
Merilendas Nano centra un Merilendas universitātes (ASV) zinātnieki izstrādājuši jauna tipa ierīci no alternatīvajiem avotiem iegūtās elektroenerģijas uzglabāšanai. Jaunais elektrostatiskais nanokondensators ir līdz pat 10 reizēm efektīvāks nekā šobrīd pieejamie komercprodukti.
Jaunākie komentāri
Fizikālās ķīmijas katedra aicina uz semināru par molekulārajiem kristā...
Virsjakas no zirnekļu zīda: realitāte jau šogad
Pārsteidzošā atmiņa - cilvēki spēj atpazīt pirms 10 gadiem redzētus at...