Biodegviela
No modificētām cianobaktērijām ražos biodegvielu
- Detaļas
- Publicēts Svētdiena, 04 Aprīlis 2010 00:00
- Autors Aliens.lv
Cianobaktērijas, plašākai sabiedrībai pazīstamas ar zilaļģu vārdu, ir pasaules jūrās un saldūdens tilpnēs sastopami mikroorganismi, kas spēlē nozīmīgu lomu slāpekļa ciklā, pārveidojot atmosfērā esošo gāzveida slāpekli, augu barībai piemērotās amonija vai nitrātu formās. Daudzas to sugas ir potenciāli toksiskas un masveidā savairojoties kādā no peldvietām, cianobaktērijas var radīt apdraudējumu gan neapdomīgiem atpūtniekiem, gan pastāvīgiem šo ūdenstilpņu iemītniekiem. Tomēr izrādās, ka zilaļģes var būt noderīgas ne tikai kā organiskā slāpekļa piesaistītājas, bet arī kā lētas un videi draudzīgas enerģijas avots - Arizonas (ASV) Valsts universitātes pētnieki Xinyao Liu un Roja Kērtisa vadībā modificējuši cianobaktērijas, panākot, ka mikroorganismi burtiski izdala degvielu no saviem ķermeņiem.
Pilsētas energoapgādi nodrošinās ar atjaunojamiem resursiem
- Detaļas
- Publicēts Otrdiena, 02 Jūnijs 2009 00:00
- Autors Aliens.lv
Vācijas pilsēta Līnena būs pasaulē pirmā apdzīvotā vieta, kuras energoapgādi gandrīz par 50% nodrošinās no lauksaimniecības produktiem, tai skaitā pārstrādes atkritumiem un dzīvnieku pamesliem iegūtas biogāzes koģenerācijas stacija. Pilsētas jaunais energotīkls, raksta greenoptimistic.com, sāks darboties šī gada decembrī.
Bioetanola ražošanā tiek patērēts trīs reižu vairāk ūdens nekā iepriekš domāts
- Detaļas
- Publicēts Otrdiena, 14 Aprīlis 2009 00:00
- Autors Aliens.lv
Minesotas universitātes zinātnieki noskaidrojuši, ka bioetanola - bieži uzlūkota kā tīras rītdienas enerģijas avota - saražošanā nepieciešams līdz pat trim reizēm vairāk ūdens nekā bija lēsts līdz šim.
Vācijā uzbūvē biogāzes ražošanas iekārtu, kas pārstrādās lauksaimniecības atkritumus
- Detaļas
- Publicēts Trešdiena, 04 Februāris 2009 00:00
- Autors Aliens.lv
Drēzdenes Frenhofera Keramisko tehnoloģiju un sistēmu institūta zinātniekiem, sadarbībā ar vairākiem mašīnbūves un tehnoloģiju uzņēmumiem izdevies uzbūvēt prototipu biogāzes ražošanas iekārtai, kas spēs darboties vienīgi ar lauksaimniecības kultūru atkritumiem. Iekārta ražo par 30% vairāk biogāzes nekā līdzšinējie modeļi un tās konstrukcijā iekļautais ģenerators efektīvi pārvērš iegūto degvielu elektroenerģijā.
Jaunākie komentāri
Fizikālās ķīmijas katedra aicina uz semināru par molekulārajiem kristā...
Virsjakas no zirnekļu zīda: realitāte jau šogad
Pārsteidzošā atmiņa - cilvēki spēj atpazīt pirms 10 gadiem redzētus at...