Atklājumi.lv

e-žurnāls par zinātni, cilvēku un rītdienas tehnoloģijām

Latvijas vēstures portāls historia.lv iegūst otro elpu

Izdevniecība "Apvārsnis" informē, ka jaunā mācību gada ieskaņā ir atklājusi modernizēto un papildināto Latvijas vēstures portāla historia.lv vietni.

No 2001. līdz 2006.g., projekta autoriem ar LU VFF, vairāku valstisko un nevalstisko organizāciju atbalstu digitalizējot un vietnē publicējot dažādus materiālus, historia.lv kļuva par vienu no plašākajiem, brīvi pieejamajiem Latvijas vēstures avotu (dokumenti, hronikas, raksti) krājumiem internetā. 14 gadu laikā historia.lv publicētos materiālus gan mācībām, gan pētniecībai, gan izziņai par sev interesējošām tēmām ir izmantojuši ļoti daudzu Latvijas skolu un augstskolu studenti, mācībspēki, publicisti, dažādi interesenti.

2012.g. nogalē izdevniecība "Apvārsnis", vēršot uzmanību uz historia.lv attīstības apsīkumu, izveidoja darba grupu, kas uzsāka darbu pie tehniski novecojušās vietnes atjaunošanas un materiālu papildināšanas atsākšanas.

Tagad, pēc apmēram viena gada darba, historia.lv ir ieguvusi ne tikai jaunu vizuālo tēlu un mūsdienīgu vietnes darbības programmnodrošinājumu, bet esam arī pievienojuši jaunus satura veidus, uzņēmušies izaicinājumu vienviet apkopot ar Latvijas vēstures pētniecību un popularizāciju saistītos jaunumus un aktualitātes, kā arī, sadarbībā ar novadpētniekiem Latvijas novados un pilsētās, izveidot brīvpieejas platformu novadpētniecības darba labākai un efektīvākai veikšanai, padarot vietējās vēstures liecības un stāstus pieejamus plašākai sabiedrībai.

Historia.lv aicina muzejus, krātuves, bibliotēkas, izdevniecības, pašvaldības, skolas, augstskolas, zinātniekus, novadpētniekus, kultūras dzīves organizētājus iesūtīt mūsu jaunumu sadaļai informāciju par visām jūsu rīkotajām vai pārraudzītajām, ar vēsturi saistītajām aktualitātēm: izstādēm, konferencēm, grāmatu atvēršanām, ekspedīcijām, pasākumiem.

Tāpat, apzinoties vēstures nozīmi valstiskuma un patriotisma stiprināšanā, izpratnes veidošanā gan par pagātnes, gan, jo īpaši, - šodienas notikumiem, un vēsturiskās informācijas brīvu pieeju kā vienu no priekšnoteikumiem šo mērķu sasniegšanai, historia.lv darba grupa aicina gan akadēmisko aprindu un izglītības iestāžu pārstāvjus, gan pārējos vēstures pētniekus un cienītājus, iesaistīties projekta attīstībā. Gaidam gan autorus, kas būtu gatavi nodot savas publikācijas vai digitalizētos vēstures avotus sabiedrības lietošanā, gan vēsturniekus, kuri piekristu kļūt par brīvprātīgajiem redaktoriem, gan organizatorus, palīgus finansējuma piesaistē un pasākumu plānošanā. Darāmā vēl ir ļoti daudz un, lai tas sekmētos, nepieciešams jūsu atbalsts!

Valters Grīviņš,
Historia.lv projekta vadītājs

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Etiķetes:{tortags,1038,1}

Brīvpieejas materiāls. Pārpublicēt atļauts tikai ievērojot ŠOS NOTEIKUMUS.