Atklājumi.lv

e-žurnāls par zinātni, cilvēku un rītdienas tehnoloģijām

Hipnoterapeitam pašhipnozē veic operāciju

Avīze Worthing Herald ziņo par 62 gadus veco hipnoterapeitu Aleksu Lenkei (attēlā), kurš izmantojis savas prasmes, lai bez medikamentozas anestēzijas gultos uz operāciju galda, kur viņam veikta artrīta izsauktu izaugumu ķirurģiska noņemšana abu kāju potītēs.

Operācija, kas noritēja Soutlendas slimnīcā Šorehemā, Rietumsaseksas grāfistē (Lielbritānija) ilga 50 minūtes, kuru laikā ķirurgs ar īpašiem urbjiem, zāģiem un slīpējamo ierīci veica darbu, ko parasti dara tikai pilnībā aizmidzinātiem pacientiem. "Viss bija kārtībā," teica Lenkei. "Es jutu, kā viņi operē. Es jutu, kā viņi kustina locītavu un zāģē cauri kaulam, taču nebija nekādu sāpju."

Atzīmējams, ka kopš 1996. g. šī bija jau bija trešā Lenkei veiktā operācija, kuras laikā viņš iztika bez tradicionālās anestēzijas līdzekļu izmantošanas. "Katru reizi tas ir kas pārsteidzošs," hipnoterapeits stāsta, "taču nevienam nav intereses veikt kādus zinātniskus testus, lai noskaidrotu, kas patiesībā notiek, kad esmu hipnozes ietekmē: kas novērš sāpes." "Es nesaprotu, kāpēc viņi nav ieinteresēti," Lenkei žēlojas.

Operāciju veikušie ārsti ir patiesi pārsteigti. Pēdu un potīšu ķirurgs Saimons Palmers saka: "Viņš ir unikāls gadījums, ko vajadzētu pētīt. Ir slimības, kad cilvēkiem tiek paralizētas rokas vai kājas, taču viņš to paveica pats. Viņš to var ieslēgt un izslēgt. Tas ir satriecoši."

Ne mazāk izbrīnīts bija anesteziologs Stellio Panajoto (Stellios Panayiotou): "Es nekad nebiju saskāries ar klīnisku hipnozes pielietojumu. Man nebija ne jausmas, kā tas varētu notikt un kad pacients būs nonācis hipnotiskā stāvoklī. Es viņam jautāju, kā man to zināt, bet viņš atbildēja: dodiet man 30 sekundes un es būšu gatavs. Visās operācijās ar vispārēju narkozi ķirurgs jautā anesteziologam vai pacients ir gatavs, bet šoreiz, kad Palmera kungs man uzdeva šo jautājumu, es to pārjautāju pacientam!"

Avots:

worthingherald.co.uk

© Atklajumi.lv. Pārpublicēt atļauts tikai ievērojot ŠOS NOTEIKUMUS.