Atklājumi.lv

e-žurnāls par zinātni, cilvēku un rītdienas tehnoloģijām

Akupunktūras meridiāni atbilst trigera punktu reģioniem

Jauns, izdevumā The Journal of Pain publicēts pētījums pierāda, ka klasiskās akupunktūras punkti un to izvietojums 12 meridiānos ne vien anatomiski saskan ar medicīnai šobrīd zināmajiem miofasciālo trigera punktu reģioniem, bet arī uzrāda līdzīgas fizioloģiskas reakcijas.

Majo klīnikā Džeksonvillā (ASV) veiktajā pētījumā tika pārbaudīts vai fizioloģiskās reakcijas, kas rodas iedarbojoties uz akupunktūras meridiāniem var novērot arī miofasciālo trigera punktu reģionos. Trigera (sablīvējuma) punkti ir ķermenī fiksētas vietas nervu un muskuļu sistēmās, kamēr akupunktūras punkti atrodās uz anatomiski neeksistējošiem kanāliem - meridiāniem, pa kuriem, saskaņā ar ķīniešu tradicionālās medicīnas tradīciju, cauri visiem cilvēka orgāniem plūst dzīvības enerģija - ci. Raksta autori atzīmē, ka iepriekšējos pētījumos jau noskaidrots, ka 76% gadījumu (visizteiktāk - ekstremitātēs) akupunktūras meridiāni anatomiski sakrīt ar trigera punktu izvietojumu cilvēka ķermenī. Šo pētījumu secinājumos tika izteiktas domas, ka miofasciālo sāpju terapija un akupunktūra sāpju novēršanā izmanto vienus un tos pašus principus.

Jaunajā pētījumā zinātnieki ieguva papildu datus, kas liecina, ka sajūtas, kas rodas pēc akupunktūras adatu ieduršanas ir analogas aktivizētu miofasciālo trigera punktu izraisīto attālināto (sāpošā vieta ķermenī atrodas attālināti no disfunkciju izraisījušā punkta/orgāna) sāpju gadījumā. Pētnieki uzskata, ka padziļināta akupunktūras datu izpēte var dot būtisku uzlabojumu klīniskā sāpju novēršanas un citu traucējumu terapijā, kā arī palīdzēt labāk izprast sāpju neirofizioloģiju.

Avots:

jpain.org

© Atklajumi.lv. Pārpublicēt atļauts tikai ievērojot ŠOS NOTEIKUMUS.