Jauno zinātnieku un doktorantu forumā plašs apmeklējums

Piektdien, 4.decembrī notikušais Pirmais Latvijas Jauno zinātnieku un doktorantu forums pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu - to apmeklēja gandrīz 500 jauno zinātnieki un doktoranti no visas Latvijas. Foruma uzrunu, prezentāciju un diskusijas laikā izskanējušās idejas pasākuma rīkotāji, Latvijas Jauno zinātnieku apvienība (LJZA), plāno apkopot un iesniegt atbildīgajām institūcijām - Izglītības un zinātnes un Finanšu ministrijām.

Gandrīz trešdaļa no apmeklētājiem jau piektdien reģistrējušies dalībai arī apvienībā. LJZA valdes priekšsēdētājs A.Atvars: „Lielā interese par mūsu pasākumu liecina, ka tas nācis īstajā brīdī. Jaunie zinātnieki negaida uz valsts atbalstu, bet vēlas rīkoties paši. Mums ir vairākas idejas par nākamajiem soļiem. Pirmkārt, vēlamies palielināt atbalstu jauno zinātnieku iniciatīvām. Otrkārt, veicināt atvērtu pieeju zinātniskajai infrastruktūrai un stiprināt informācijas apmaiņu un sadarbību zinātnisko iestāžu starpā. Treškārt, aktualizēt patentēšanas sistēmas sakārtošanas jautājumu, jo labi funkcionējoša patentu sistēma nestu valstij miljonus latu ieņēmumus."

Svarīgs jautājums, kas forumā tika akcentēts vairākkārt ir augstas kvalitātes nodrošināšana pētniecībā, jo Latvijas zinātnieki jau vairākus gadus ir pilntiesīgi Eiropas pētniecības telpas dalībnieki, no kuriem tiek sagaidīti augstas kvalitātes rezultāti. Ņemot vērā proporcionāli nelielo valsts budžeta daļu zinātnei tas ir jo īpaši svarīgi, jo nevaram atļauties tērēt naudu bezrezultatīvos, zema līmeņa pētījumos.

Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe, atklājot 1.Latvijas jauno zinātnieku un doktorantu forumu uzsvēra, ka 2009.gada septembrī parakstītais IZM un LJZA sadarbības memorands ir kā loģisks kopīga darba procesa elements, jo jaunie zinātnieki jau ilgāku laiku ir ļoti cieši iesaistījušies Latvijas zinātnei būtisku jautājumu risināšanā un lēmumu pieņemšanā.

Forums norisinājās pateicoties BUFPI, Microsoft un Latvijas Universitātes atbalstam.

Informāciju sagatavoja un papildu informācija: LJZA pārstāvis Jānis Jaško, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., mob.tālr. 22066298